اصلاح طلبان خوزستان
پیوندها

Name

مهرانگیزکار

مصطفی معین

مصطفی تاجزاده

محسن کدیور

محسن سازگارا

علی افشاری

عبدالکریم سروش

عباس عبدی

آیت الله منتظری

صادق هدایت

شیرین عبادی

سید محمد خاتمی

واقعه دانشگاه امیر کبیر از دید انصار حزب الله

سخنرانی فاطمه رجبی

اظهارات جالب آیت الله جوادی آملی

خاطرات رحيم صفوي از كرباسچي و عبدالله نوري

گفتگو با مسعود ده نمکی

سخنرانی جنجالی روح الله حسینیان

گفتگو با بهزاد نبوی

گفتگو با دکتر الهه کولایی

مناظره سيدمصطفي تاج‌زاده و الياس نادران درباره انرژي هسته‌اي

نامه سرگشاده تاجزاده به احمدجنتی

نامه‌ی اكبر گنجی به دكتر عبدالکریم سروش

نامه سرگشاده علی افشاری به رئيس قوه قضائيه ايران

گفتگو با محمد رضا خاتمی

آیت الله العظمی منتظری

فیلتر شکن

نوشته های پیشین ایران،شش حکومت،یک ملت

خشونت در پناه دين

حسين (ع) رهبرديرين دموكراسي

متن کامل دفاعیه خسرو گلسرخی در بيدادگاه نظامی

مردی با عبای شکلاتی

نامه دختران اصلاحطلب!!!!!!

ستاره دار شدن محمود احمدی نژاد

مجلس هفتم ايران ؛ ترس از دانش آموزان ایران

نشست صميمی دکتر تاجزاده

آرشیو وبلاگ دی ۸٦
آبان ۸٦
مهر ۸٦
شهریور ۸٦
امرداد ۸٦
تیر ۸٦
خرداد ۸٦
اردیبهشت ۸٦
فروردین ۸٦
اسفند ۸٥
بهمن ۸٥
دی ۸٥
آذر ۸٥

لینکهای مرتبط
شاخه جوانان کرج
جوانان جبهه مشارکت آمل
اصلاحات گامی به پیش
امید معماریان
شيرين عبادي
من عصیان می کنم پس هستم ....
اکسير عريانی
کامران هومن
به دنيا بگوييد بايستد
اشک ماه
discas
آخرين نفس
فتو بلاگ مستان
صنم اینجاست
دلتنگيها
برق الکترونيک
ای همه ی وجود من
خودت بيا
بارون مياد
دهکده عشق
سکوتِ سرخِ پاییز
بانگ جرس
تنها در یک نگاه
کدهای جاوا
کدهای جاوا
دايره...دايره...دايره
جايی برای همه
واژه رنگ زندگی است
شاخه جوانان غرب تهران
شاخه جوانان اراک
شاخه جوانان مازندران
اصلاحطلبان بيرجند
مجمع وبلاگ نويسان اصلاحطلب
اگر فردا بيايد
سوپر استار سينمای ايران
قصه عشق
بهار اشعار
ستاره های روشن
پرسه نشينان تنهايی
کانون پرسه نشينان تنهايی
بهزاد بهادری
پاورچين
اطلاع رسانی مشارکت
میرزای ایرانی
میرزای ایرانی

ابلهی که همه چیز میدانست ترویج زبان عربی در ایران Beautifull _ For ever مسافر دشت شقایق ایرانیان پاک سرشت تنها محبت مهربونی پاسارگاد رایانه اهواز رهاتر از رها هم آوا فوتبال برتر هجو و طنز دهکده ایرونی ماچوپیچو جادوی سکوت شکلات داغ مرد آریایی انسان بودنی است مجمع اصلاحاتیون مننقد به حکومت می خواستم بگم و اما خوزستان بی خداحافظی دورم از تو اما ... یک نخ سیگار اشک ولبخند بانکدار بزرگ درد دل یه... شب روشن پزشک 78 بی خیالی یک انسان
اشک قلم چرخدنده عمو لره چلسی دردونه loVeS بند209 کیمیا انوش قوپوز صورتی مرضیه گل یخ ایستگاه یادداشت وبلاگ من فریاد ایران دوزخ سرد دختران بلا کیمیای ناب وطن پرست مسافر صحرا هم واژه آزاد اهواز کیانپارس رهجویان گمنام تمام نا تمام من هفت شهر آرزو آن سوی بی سو ندای مردم خاموش گاه نوشته های من یادداشتهای یک وبلاگر صاحب دلم : پرسپوليس حرف های یه دختر غمگین

ایران،شش حکومت،یک ملت

   

بیست و هشت سال از انقلاب

 اسلامی یا غیر اسلامی ایران

 می گذرد. از آن زمان تا کنون؛

 چه ظلم ها و چه حق کشی

 هایی که ندیده ایم. وچه بسیار

 کسانی که متحد شدند تا از این

همه معضلات ساخته شده بدست

 زمامداران کشور جلو گیری کنند.اما چگونه وبه چه کسی باید رجوع آوردتا مشکلات حل شوند. ملت ایران در حالی ادامه حیات می کند که تحت نظارت شش حکومت به سر

می برد و زمانی یکه آشپزهای ارشد کشور به گستره شش تایی می رسند چگونه ممکن است که آش آماده شده برای خورانیدن به ملت تلخ و جگر سوز نشود . شش

حکومت حاکم بر ایران را با هم به بررسی می نشینیم و مصادیق زنده حکومت ها در ایران را به عهده شمامی گذارم .

حکومت اول؛ اتوکراسی: نام سیستم حکومتی است که در آن کلیه قدرتها عملا در دست یک فرد قرار گرفته و یک نفر فرمانده کل قواست و این جاست که همه تلاش ها و دوندگی ها برای حل معضلات به بنبست اتوکراسی می خورد چرا که در مقابل فردی اتوکرات چگونه می توان سخن از احقاق حقوق زد و حق طلبی کرد .

حکومت دوم؛ اتوریتا ریانیسم : عبارت است از فلسفه و نوع حکومتی که در آن آزادی فردی چه از حیث تئوری و چه از حیث عملی، چه در ظاهر و چه در باطن تحت الشّعاع قدرت دولت قرار می گیرد. و چگونه می توان در چنین فضای اتوریته شده ای دم از آزادی بیان،آزادی اندیشه و آزادی عمل زد ولی چه بسیارند کسانی که حرف خود را زدند ، اما در آخرچوب روشنسازی افکار عمومی را خوردند.

حکومت سوم؛ آنتی اپولوژیسم : نام حکومتی است که اعتقاد به تحمیل و قبولانیدن مذهب با زور و تعبددارد و معتقدند که اینگونه می توان به اهداف و خواسته های حکومت رسید. چنین حکومتی که سعی در چنین راهی دارد چگونه ممکن است که مردم تحت سلطه آن، از دین و مذهب چهره زیبایی ببینند و ازآن تدایی اختیار را در اذهان خود داشته باشند.

حکومت چهارم؛ ابسولو تیسم : به معنای حکومت مطلقه و ریاست یکنفرشخص مطلق العنان بر جامعه است. بر اساس این حکومت،حقوق و قدرت زمامدار نامحدود است و او حاکم بر اموال، حیات و همه چیز مردم است و بر تمام دارایی های آنان حق دارد. وما به عینه می بینیم که چگونه مال و حقوق ملت ایران را به چپاول می برند و ملت به دلیل وجود چنین حکومتی نمی تواند زبان از زبان بگشاید، چرا که خواسته یا ناخواسته آن را پذیرفته است.

حکومت پنجم؛ تئوکراسی : رژیم حکومتی را گویند که زمامداران اصلی و رؤسای درجه اول آن بزرگان روحانیون اند و آنان بر ارواح و اجساد مردم حکومت می کنند و در جامعه ای که مدیران بالفعل آن، کسانی هستند که شاید کارشناس مذهب باشند اما به هیچ وجه علم آکادمیک سیاست را نمی دانند، چگونه امکان پذیر است که آن جامعه و کشور در سطح جهانی به حد مطلوب برسد.

حکومت ششم؛ امپریالیسم : نام و عنوان حکومتی است که هدف و سیاست آن تشکیل حکومتی وسیع و عظیم است که از حیث وسعت حکومت ، تعداد کثیری از ملل و طوایف را در برگیردکه همه تحت یک حکومت مرکزی قرار داشته باشند که مورخین قالبا این گونه حکومت ها را امپراطوری می خوانند. بعضی از این امپراطوری ها به وسیله فتوحات نظامی، بعضی دیگر نیز به وسائل اقتصادی و برخی هم به وسیله مذهب دست به چنین سیاستی می زنند. امپریالیسم های مذهبی خود را حامل پیام روحی، الهی و آسمانی برای مردم معرفی می کنند و خود را ناشر یک ایمان جهانی و کاشف گذشته می دانند . یکی از گونه های ادیان ومذاهب ، دین یا مذهب اسلام است. ائمه و مبشرین اسلام در اوان ظهور اسلام، همواره واضح و مبرهن اعلام کرده اند و در قرآن نیز آمده است که اسلام دین اختیار است و جبر در آن هیچ نقشی ندارد، اما اینکه چرابرخی از  مبشرین کنونی اسلام، واژه جهان اسلام را بر سر زبان می آورند در حالی که یا متأسفانه یا خوشبختانه به غیر از چند کشور کوچک ، کشورهای دیگرجهان ؛ اسلام را نپذیرفته اند واینکه چرا اینگونه جهان را مجبور به پذیرش اسلام می کنند،سؤالاتی هستند که هیچ کدام از مسئولین حال حاضر کشور جوابی برای آن ندارند.

و جالب اینجاست که زمامداران و مسئولین کنونی کشور، همیشه و در تمام سخنان خودامپریالیسم را نفی می کنند در حالی که خود اینگونه و به این تندی امپریالسیم را در کشور نشر میکنند.

آری ؛ ملت ایران صبورترین ملت هایند که این گونه نا خواسته زیر سلطه شش حکومت به سر می برند.

 

نویسنده متن : انسان آزاد

پيام هاي ديگران ()        link        چهارشنبه ۱٥ فروردین ،۱۳۸٦ - محسن رهاو انسان آزاد

onLoad and onUnload Example

JavaScript Codes