مردی با عبای شکلاتی

سيد محمد خاتمی

با من همراه شو تا برايت حکايتی گويم،حکايت از سرزمينم است.از وطن.آسمان خاکم را سياهی در بر گرفته بود.طلوع آخرين خورشيد را از پدر بزرگ ميپرسيدم!يادش نمی آمد.نگاهمان به آسمان تيره بود که شايد روزی پرتو آزادی به خاک وطن بتابد.افسوس آنچه ميديديم تنها تک پرنده های سرنگون شده آزادی خواه بود.

تا اينکه در دوم خرداد ۱۳۷۶ مردی آمد از جنس آزادي،بعدها نامش را گذاشتيم مردی با عبای شکلاتی.او منادی آزادی بيان بود !!!خواهان گفتگوی تمدن ها بود!!!در آن زمان که تمام دنيا را دشمن ميپنداشتيم.وپرچم اصلاحات را بر دوش داشت در زمانی که اصلاحطلبی وجود نداشت.ياد آن روزها بخير که با تعجب از پدر می پرسيدم مگر می شود رييس جمهور را دوست داشت !؟باز هم ميگويم ياد آن روزهای فراموش نشدنی بخير.در ۲خرداد کسانی را بر سرصندوق ها ميديدم که هيچ مهری بر شناسنامه اشان نبود،يا آخريم مهر مربوط به آری خمينی يا نه .آن دسته ای که ۱۹ سال منتظر انقلابی دوباره بودند.ولی اکنون آمدند تابگويند :آری خاتمي،آری اصلاحات و آری آزادی.به ياد بزرگی های اصلاحطلبان افتادم،باز هم ميگويم يادش بخير.هنوز ساعتی از ظهر نگذشته بود که علی اکبر ناطق نوری ليست وزرای از پيش تعيين شده خود را کنار ميگذارد ورياست جمهوری را به اصلاحطلبان تبريک ميگويد.انقلاب اصلاحات شکل گرفت ودوم خرداد جاودانه شد.کشور دچار تحولات عميقی گرديد،ديگر فقط دو روزنامه کيهان و اطلاعات بر روی کيوسک روزنامه فروشی ها نبود.آزادی مطبوعات به تحقق پيوست،سرمايهای فراری به ايران بازگشتند و.....! از پدرم نام وزرا را ميپرسم!و اينکه اينان از کجاآمده اند،در اين مدت کجا بوده اند؟می گويد اينها کسانی هستند که انقلاب به کمک آنها پيروز شد،و تسخير لانه جاسوسی به دست آنها بود.اما پس از انقلاب مطرود شدند.ايران هشت سال مشق دموکراسی و آزادی نوشت،تا بتواند از استبداد هزاران ساله پينه بسته رهايی يابد.هيچ وقت لحظه خداحافظی اش را فراموش نميکنم،مثل هميشه با لبخندی بر لب در مقابل خبرنگاران.پايان هشت سال رياست جمهوری وشايد هم پايان دودان سختی برای او.مگرميشود آن همه تهمت و دسيسه را فراموش کرد.کارناوال شادی در شب عاشورا،قتل های زنجيره اي،ترور سعيدحجاريان،حادثه ۱۸تيرماه،توقيف روزنامه هايکی پس از ديگری و......!

/ 13 نظر / 27 بازدید
نمایش نظرات قبلی

دوست عزيز و هم فکر در ارتباط با يکی از پست های پيشين عرض کنم در انتخابات شورای شهر بيرجند که اصلاح طلبان اصولا ليست نداشتند منتخبين چنان که شما هم گفته ايد اصول گرا نيستند. آقای نيک فرد معتدلی است. آقايان زنگويي فروزانفر و خسروی از فعالين ستاد هاشمی بوده اند و آقای فخار هم متمايل به کارگزاران هستند.

در شهرستان ها هم در اسديه ۱۰۰ درصد و در سرايان ۸۰ درصد اصلاح طلبان به شورا راه یافته اند. در قاين و نهبندان هم با وجود جو بسيار بسته و خفقان در هر شهر ۳ اصلاح طلب رای آورده اند. در سربيشه هم ۶۰ درصد از آن اصلاح طلبان است.

ایستگاه

سلام دوست عزیز. بابت لینک ممنون. وبلاگ شما هم در فهرست پیوندهای ایستگاه درج شد.

سحر حکمت

مرسی واسه لينک/اين جلساتی که گفتی من ازش بی خبرم يه کم بيشتر توضيح ميدی؟

Nima.A

لينک شديد برادر اصلاح طلب!

اشک قلم

سلام بر همفکران و همراهان عزيز خوزستانی ما را نيز در اين راه مقدس همراه خود بدانيد ... وبلاگی که بعد از يک بار مسدود شدن عصا به دست به سمت اهداف مشترک گام بر مي دارد. به اميد عنايت شما عزيزان